Onderwerp

Motivatie van anonieme donoren om hun identiteit alsnog bekend te maken.

Onderzoeksopzet

179 spermadonoren hebben een online vragenlijst ingevuld. Deze spermadonoren hadden zich geregistreerd in de DNA-databank van Fiom en het Canisius Wilhelmina ziekenhuis.

Resultaten

Een deel van de motieven van de spermadonoren was kind-gericht: donoren vonden dat kinderen er recht op hebben om fysieke en sociale kenmerken van de donor te kennen. En dat zij de kans moesten geven aan de kinderen om contact met hen te hebben.

Andere motieven waren donor-gericht: donoren waren nieuwsgierig naar het aantal nakomelingen en hun welzijn, en wilden contact met hen maken.

Fiom heeft de resultaten van dit onderzoek in een Factsheet 'Spermadonoren maken zich bekend' weergegeven.

 

Volledige artikel

Sophie Bolt, Diny Postma, Anouk van de Heij & A, Janneke B.M. Maas. Anonymous Dutch sperm donors releasing their identity. Human Fertil, 2019; 24(1): 24-30.


Delen op: FacebookTwitter