Onderzoek: Belgische vruchtbaarheidszorg niet altijd succesvoller dan Nederlandse
Jaarlijks zoeken duizenden Nederlanders hulp bij vruchtbaarheidsproblemen over de grens, vooral in België. Daar zijn meer behandelingen mogelijk dan in Nederland, wat voor veel wensouders hoopgevend klinkt. Uit onderzoek van journalistiek platform Pointer blijkt echter dat niet iedereen tevreden is met die keuze.
Bijna een kwart van de Nederlandse gynaecologen geeft aan regelmatig patiënten terug te zien na een mislukte behandeling in het buitenland. Veelgenoemde redenen: de afstand, de kosten en het feit dat de zorg in Nederland uiteindelijk even goed bleek. Ook worden in het buitenland soms extra behandelingen aangeboden die in Nederland niet als noodzakelijk of bewezen effectief worden beschouwd.
Volgens de Nederlandse Vereniging voor Obstetrie en Gynaecologie (NVOG) wordt in Nederland uitsluitend gewerkt volgens evidence based medicine: zorg waarvan wetenschappelijk is vastgesteld dat die zinvol en veilig is. Belgische artsen benadrukken juist dat er in hun land meer ruimte is om innovatieve technieken sneller toe te passen.
De cijfers laten zien dat de kans op een zwangerschap in België ongeveer gelijk is aan die in Nederland. Voor wensouders is het daarom belangrijk goed geïnformeerd te kiezen, zeker bij behandelingen in het buitenland.
Meer informatie
Pointer België toch geen zwangerschapswalhalla, patiënten keren terug naar Nederland, 4 oktober 2025
Ben je wensouder en overweeg je een behandeling in het buitenland? Lees dan ook over de risico’s van de keuze voor een buitenlandse donor.
Anderen zochten ook op
fertiliteitskliniek
Blijf op de hoogte
De wereld rondom donorconceptie staat niet stil. Wil je op de hoogte blijven van relevante onderzoeken, nieuws en actuele ervaringen? Schrijf je in voor onze nieuwsbrief.